Dato Hvad, hvor, hvem Ansvarlig Planlægning Hjælpere Beskrivelse
2.dec 18:00
Trænermøde, Holstebro
Freddy
4.dec 18:00
Kaproningsmøde
Kaproningsmøde, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Freddy
4.dec 18:45
Fællesspisning
Fællesspisning, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Daniel Andreas Alle er inviteret, men man skal melde sig til på FB, så vi ved hvor mange der kommer
7.dec
Regatta
Euro Slide, Gladsaxe
U15 U17 U19 U23
Søren Denne er en frivillig regatta
13.dec - 15.dec
Samling
HCHO Samling, Holstebro
U17 U19 U23
Freddy
14.dec 13:00 - 14.dec 15:00
Mental Kursus (2/4), Holstebro
U17 U19 U23
Marie Obel
27.dec - 29.dec
Samling
KCHO Samling, Holstebro
U15 U17 U19 U23
Freddy
30.dec 18:00
Trænermøde, Holstebro
Freddy
1.jan 18:00
Kaproningsmøde
Kaproningsmøde, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Freddy
1.jan 18:45
Fællesspisning
Fællesspisning, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Jakob Simon Mik Alle er inviteret, men man skal melde sig til på FB, så vi ved hvor mange der kommer
4.jan
Regatta
Jyske Mesterskaber, Aarhus
Skole U15 U17 U19 U23
Søren
10.jan - 12.jan
Samling
U19 Samling, Randers
U19
Søren Madsen
18.jan
Regatta
DM Ergometer, Gladsaxe
U15 U17 U19 U23
Søren Freddy
19.jan
Mærkedag
DRC trænerseminar, KVIK
Træner
Alle klubbens trænere
24.jan - 26.jan
Samling
KCHO Samling, Holstebro
U15 U17 U19 U23
Freddy
25.jan 13:00 - 25.jan 15:00
Mental Kursus (3/4), Holstebro
U17 U19 U23
Marie Obel
31.jan - 1.feb
Regatta
24 timers roning, Holstebro
Skole U15 U17 U19 U23
Søren Madsen Søren Madsen Alle roere holder et ergometer i gang i 24 timer
3.feb 18:00
Trænermøde, Holstebro
Freddy
5.feb 18:00
Kaproningsmøde
Kaproningsmøde, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Freddy
5.feb 18:45
Fællesspisning
Fællesspisning, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
TC Tobias Bork Alle er inviteret, men man skal melde sig til på FB, så vi ved hvor mange der kommer
14.feb - 16.feb
Samling
KCHO Samling, Holstebro
U15 U17 U19 U23
Søren Madsen Søren Madsen
2.mar 18:00
Trænermøde, Holstebro
Freddy
4.mar 18:00
Kaproningsmøde
Kaproningsmøde, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Freddy
4.mar 18:45
Fællesspisning
Fællesspisning, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Valbirk Tobias Kramer Alle er inviteret, men man skal melde sig til på FB, så vi ved hvor mange der kommer
7.mar
Regatta
Fynske Mesterskaber, Middelfart
Skole U15 U17
Søren Madsen Søren Madsen
13.mar - 15.mar
Samling
KCHO Samling, Holstebro
U15 U17 U19 U23
Freddy
14.mar 13:00 - 14.mar 15:00
Mental Kursus (4/4), Holstebro
U17 U19 U23
Marie Obel
20.mar - 21.mar
Samling
Overnatning, Holstebro
Skole U15
Anden overnatningsmulighed for de nye skoleroere
30.mar 18:00
Trænermøde, Holstebro
Freddy
1.apr 18:00
Kaproningsmøde
Kaproningsmøde, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Freddy
1.apr 18:45
Fællesspisning
Fællesspisning, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
FGL Christian Alle er inviteret, men man skal melde sig til på FB, så vi ved hvor mange der kommer
2.apr - 13.apr
Træningslejr
Påsketræningslejr, Slovenien
U17 U19 U23
Feddy
25.apr - 26.apr
Regatta
Odense Langdistance, Odense
U17 U19 U23
Freddy
4.maj 18:00
Trænermøde, Holstebro
Freddy
6.maj 18:00
Kaproningsmøde
Kaproningsmøde, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Freddy
6.maj 18:45
Fællesspisning
Fællesspisning, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Casper Nikolaj Alle er inviteret, men man skal melde sig til på FB, så vi ved hvor mange der kommer
7.maj - 10.maj
Samling
KCHO Samling, Holstebro
U15 U17 U19 U23
Freddy
15.maj - 17.maj
Regatta
Copenhagen Regatta, Bagsværd
U15 U17 U19 U23
Søren
21.maj - 24.maj
Samling
KCHO Samling, Holstebro
U15 U17 U19 U23
Freddy
28.maj - 31.maj
Regatta
U19 EM, Beograd
U19
Søren Udtagne hold
1.jun 18:00
Trænermøde, Holstebro
Freddy
3.jun 18:00
Kaproningsmøde
Kaproningsmøde, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Freddy
3.jun 18:45
Fællesspisning
Fællesspisning, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Patrick Simon Mad Alle er inviteret, men man skal melde sig til på FB, så vi ved hvor mange der kommer
5.jun - 7.jun
Regatta
Ratzeburg Ruder Regatta, Ratzeburg
U23
Søren Madsen Søren Madsen
5.jun - 7.jun
Regatta
Internationale DRV Junior, Hamburg
U17 U19
Søren Madsen Søren Madsen
12.jun - 14.jun
Regatta
Haderslev Regatta, Haderslev Dam
Skole U15 U17
Søren Madsen Søren Madsen
26.jun - 28.jun
Samling
KCHO Samling, Holstebro
U15 U17 U19 U23
Freddy
27.jun - 28.jun
Regatta
Holland Becker, Amsterdam
U23
Freddy
29.jun 18:00
Trænermøde, Holstebro
Freddy
1.jul 18:00
Kaproningsmøde
Kaproningsmøde, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Freddy
1.jul 18:45
Fællesspisning
Fællesspisning, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Nikoba Rasmus Alle er inviteret, men man skal melde sig til på FB, så vi ved hvor mange der kommer
3.jul - 5.jul
Regatta
Sorø Regatta, Sorø
Skole U15 U17 U19 U23 Sen
Søren
25.jul - 26.jul
Regatta
Coupe de la Jeunesse, Linz, Østring
U19
31.jul - 2.aug
Samling
KCHO Samling, Holstebro
U15 U17 U19 U23
Søren
3.aug 18:00
Trænermøde, Holstebro
Freddy
5.aug 18:00
Kaproningsmøde
Kaproningsmøde, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Freddy
5.aug 18:45
Fællesspisning
Fællesspisning, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Marcus Lucas Alle er inviteret, men man skal melde sig til på FB, så vi ved hvor mange der kommer
8.aug - 9.aug
Regatta
Årgangsmesterskaber, Holstebro
U15 U17 U19 U23
Søren Madsen
12.aug - 16.aug
Regatta
VM, Bled, Slovenien
U19 U23 Sen
Søren Madsen Kun udtagede hold
22.aug - 23.aug
Regatta
Aarhus Open, Brabrand sø
U15 U17 U19
Søren Udtagelsesregatta til Baltic Cup
28.aug - 31.aug
Regatta
KCHO Samling, Holstebro
U15 U17 U19 U23
Søren Madsen Hold der skal ro til Baltic Cup
31.aug 18:00
Trænermøde, Holstebro
Freddy
2.sep 18:00
Kaproningsmøde
Kaproningsmøde, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Freddy
2.sep 18:45
Fællesspisning
Fællesspisning, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Stine Jens Alle er inviteret, men man skal melde sig til på FB, så vi ved hvor mange der kommer
5.sep - 6.sep
Regatta
U23 EM, Duisburg
U23
Søren
11.sep - 13.sep
Regatta
Klub (DM) Samling, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen
Vi ror DM hold
19.sep
Regatta
Danske Mesterskaber, Bagsværd
U15 U17 U19 U23 Sen
Søren Madsen
26.sep
Regatta
Baltic Cup, Et sted i østeuropa
U17 U19
Søren Madsen Søren Madsen
3.okt - 4.okt
Regatta
Testregatta, Bagsværd
U19 U23 Sen
Srøen
5.okt 18:00
Trænermøde, Holstebro
Freddy
7.okt 18:00
Kaproningsmøde
Kaproningsmøde, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Freddy
7.okt 18:45
Fællesspisning
Fællesspisning, Holstebro
U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Søren Hjalte Alle er inviteret, men man skal melde sig til på FB, så vi ved hvor mange der kommer
10.okt
Regatta
Harbour Race, København
U19 U23 Sen
Freddy
24.okt
Mærkedag
Standerstrygning, Holstebro
Skole U15 U17 U19 U23 Sen Fælles
Hans Ulriksen